Aktualności:
Szanowni Państwo,
w związku z pozyskaniem założonej liczby formularzy rekrutacyjnych, na podstawie par. III ust 7. "Regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie" informujemy o planowanym wstrzymaniu naboru formularzy rekrutacyjnych. Formularze można składać do końca obecnej tury rekrutacji, tj. do dn. 04.10.2024 do godz. 15:00.
Jednocześnie informujemy o możliwości wznowienia rekrutacji w przypadku zwolnienia miejsc w projekcie.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w związku z koniecznością realizacji założeń Projektu „Nowy start III – aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców województwa łódzkiego” rekrutacja od 02.09.2024 r. pozostaje otwarta WYŁĄCZNIE dla osób w wieku 18-29 lat, które spełniają kryteria udziału w Projekcie wymienione w pkt. II ust. 1 „Regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie”.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż od 05.08.2024 r. wznawiamy rekrutację do Projektu „Nowy start III – aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców województwa łódzkiego”. Ponadto informujemy, że w związku z koniecznością realizacji założeń Projektu ww. rekrutacja zostaje wznowiona WYŁĄCZNIE dla Kandydatów należących do poniższych grup:
- osoby w wieku 18-29 lat,
- osoby długotrwale bezrobotne,
które spełniają kryteria udziału w Projekcie wymienione w pkt. II ust. 1 „Regulaminu rekrutacji I udziału w projekcie”.
Szanowni Państwo,
w związku z wydłużeniem okresu realizacji projektu do 30.11.2025 r., uprzejmie informujemy o aktualizacji Regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie w ww. zakresie.
Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, zmieniającego Rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy de minimis oraz pomocy publicznej w ramach programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) na lata 2021–2027, uprzejmie informujemy o aktualizacji Regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie w ww. zakresie.
Szanowni Państwo,
w związku z dużym zainteresowaniem udziałem w projekcie i pozyskaniem większej liczby zgłoszeń niż dostępna liczba miejsc w projekcie, na podstawie par. III ust 7. "Regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie" informujemy o planowanym wstrzymaniu naboru formularzy rekrutacyjnych. Formularze można składać do końca obecnej tury rekrutacji, tj. do dn. 07.06.2024 do godz. 15:00.
Jednocześnie informujemy o możliwości wznowienia rekrutacji w przypadku zwolnienia miejsc w projekcie.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że z powodu remontu biuro projektu w dniu 31.05.2024 r. będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż rekrutacja do projektu „Nowy start III – aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców województwa łódzkiego” rozpoczyna się 27 maja 2024. Dokumentacja projektowa będzie dostępne na stronie projektu od 27.05.2024 oraz w biurze projektu. Zapraszamy do udziału w projekcie!
Listy rankingowe:
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 1
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 1 (po odwołaniach)
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 2
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 2 (po odwołaniach)
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 3
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 3 (po odwołaniach)
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 4
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 4 (po odwołaniach)
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 5
- Kliknij, aby pobrać: lista rankingowa - tura 8
Opis projektu:
Fundacja Inicjatyw Regionalnych uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Nowy start III – aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców województwa łódzkiego”. Projekt realizowany w partnerstwie z miastem Łódź.
Grupa docelowa:
Projekt skierowany jest do 50 osób bez pracy (28K; 22M) uczących się/zamieszkujących w woj. łódzkim w wieku 18 lat i więcej. Ww. grupa docelowa obejmuje min. 30 osób (17K; 13M) zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz nie więcej niż 20 osób (11K; 9M) biernych zawodowo, których przyczyną bierności jest pełnienie ról opiekuńczych lub bycie emerytem.
Główny cel projektu:
Nadrzędnym celem projektu jest aktywne włączenie społeczne ww. osób w celu promowania równości szans, niedyskryminacji i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-zawodowym oraz zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia.
Oferowane wsparcie:
- Identyfikacja potrzeb i przygotowanie indywidualnej ścieżki reintegracji (IŚR) oraz indywidualnego planu działania (IPD)
- Efektem realizacji zadania będzie opracowanie Indywidualnej Ścieżki Reintegracji każdego uczestnika projektu (UP) w wyniku diagnozy sytuacji problemowej, jego zasobów, potencjału, dyspozycyjności i potrzeb.
- W przypadku osób do 29 roku życia spotkania obejmą obligatoryjną ocenę umiejętności cyfrowych, z wykorzystaniem „Europejskiego narzędzia do oceny poziomu kompetencji cyfrowych”.
- W przypadku uczestników biernych zawodowo zidentyfikowany zostanie powód ich bierności i jako część IŚR opracowany Indywidualny Plan Działania , zawierający m.in. analizę potencjału, uwarunkowania zdrowotne i społeczne, przyczyny pozostawania bez pracy, deficyty, predyspozycje zawodowe, kierunki rozwoju.
- Aktywizacja społeczna - indywidualne poradnictwo psychologiczne
- Efektem indywidualnych konsultacji z psychologiem będzie poprawa funkcjonowania społecznego uczestników, eliminacja czynników uniemożliwiających im prawidłowe egzystowanie w społeczeństwie lub zaburzających poczucie własnej wartości.
- Konsultacje podwyższą także wewnętrzną motywację uczestników do rozwoju i aktywnego korzystania ze wsparcia projektowego.
- Aktywizacja społeczna - indywidualne poradnictwo obywatelsko-prawne
- Indywidualne konsultacje ze specjalistą ds. obywatelsko-prawnych ukierunkowane są na poprawę funkcjonowania uczestników projektu i eliminację czynników uniemożliwiających im prawidłowe wypełnianie ról obywatelskich, m.in. poprzez konsultacje problemów prawnych, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, wsparcie w zakresie opracowywania pism formalnych.
- Aktywizacja społeczna - indywidualna profilaktyka uzależnień
- Przebieg indywidualnej profilaktyki uzależnień i metodyka pracy będą dostosowane do potrzeb oraz wieku uczestników. Wsparcie będzie wykorzystywać strategie informacyjne (m.in. poznanie skutków zachowań ryzykownych), edukacyjne (m.in. rozwijanie umiejętności społecznych), a ponadto wspomagać będzie wykorzystywanie działań alternatywnych (m.in. angażowanie w aktywność pozytywną).
- Tematyka dotyczyć będzie głównie uzależnień od alkoholu, nikotyny oraz środków psychoaktywnych (narkotyki, leki). W przypadku młodszych uczestników może skupiać się na redukcji problemowego użytkowania Internetu i telefonu.
- Aktywizacja społeczna - modułowe szkolenia komputerowe
- Zakres wsparcia obejmuje modułowe szkolenia komputerowe (1-2 moduły szkoleniowe/1 UP), ukierunkowane na nabycie, rozwój bądź uzupełnienie umiejętności cyfrowych .
- Aktywizacja edukacyjna - modułowe szkolenia językowe
- Zakres wsparcia obejmuje modułowe szkolenia językowe o charakterze ogólnym (1-2 moduły szkoleniowe/1 UP), ukierunkowane na nabycie, rozwój bądź uzupełnienie umiejętności językowych ogólnych bądź w zależności od potrzeb uczestników ukierunkowanych tematycznie, np. związanych z daną branżą zawodową.
- Aktywizacja zawodowa - modułowe szkolenia zawodowe
- Udział w szkoleniu zawodowym. Ich tematyka oraz liczba (1-2) uzależnione będą od indywidualnych preferencji UP oraz potrzeb lokalnych pracodawców.
- Aktywizacja zawodowa - zatrudnienie subsydiowane
- Zadanie stanowi odpowiedź na potrzeby UP związane z brakiem bądź ograniczonymi doświadczeniami zawodowymi i realnie umożliwi pozyskanie trwałego miejsca zatrudnienia.
- Aktywizacja zawodowa - pośrednictwo pracy
- Zadanie przyjmie postać indywidualnych spotkań uczestników projektu z pośrednikiem pracy.
- Wsparcie obejmować będzie usługi ukierunkowane na uzyskanie zatrudnienia, m.in. poprzez:
- zdefiniowanie celu, zakresu działań oraz terminów realizacji poszukiwań ofert pracy;
- analizowanie wspólnie z UP ofert pracy;
- informowanie UP o aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku pracy;
- inicjowanie i organizowanie kontaktów uczestników projektu z pracodawcami;
- informowanie UP o przysługujących im prawach i obowiązkach.
Termin realizacji projektu: 01.01.2024 r. - 30.11.2025 r.
Obszar: województwo łódzkie
Główne rezultaty projektu:
- Przywrócenie zdolności do prawidłowego wypełniania ról społecznych poprzez nabycie/uzupełnienie/rozszerzenie kompetencji społecznych i ogólnych oraz nabycie/uzupełnienie/rozszerzenie kompetencji/kwalifikacji zawodowych przez min. 40 UP;
- Nabycie/uzupełnienie/rozszerzenie doświadczenia zawodowego przez 25 UP;
- Aktywne poszukiwanie pracy przez min. 10 biernych zawodowo UP oraz pozyskanie zatrudnienia przez min. 30 osób.
Harmonogram udzielania wsparcia
Zadanie 1 - Identyfikacja potrzeb i przygotowanie indywidualnej ścieżki reintegracji (IŚR) oraz indywidualnego planu działania (IPD)
Zadanie 2 - Aktywizacja społeczna - indywidualne poradnictwo psychologiczne
Zadanie 3 - Aktywizacja społeczna - indywidualne poradnictwo obywatelsko-prawne
Zadanie 4 - Aktywizacja społeczna - indywidualna profilaktyka uzależnień
Zadanie 5 - Aktywizacja społeczna - modułowe szkolenia komputerowe
Zadanie 6 - Aktywizacja edukacyjna - modułowe szkolenia językowe
Zadanie 7 - Aktywizacja zawodowa - modułowe szkolenia zawodowe
Zadanie 8 - Aktywizacja zawodowa - zatrudnienie subsydiowane
Zadanie 9 - Aktywizacja zawodowa - pośrednictwo pracy
Dokumenty do pobrania:
Kliknij aby pobrać: Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie
Kliknij aby pobrać: Formularz rekrutacyjny
Kliknij aby pobrać: Umowa - kontrakt socjalny
Kliknij aby pobrać: Wzór wniosku US-7
Натисніть, щоб завантажити: РЕГЛАМЕНТ РЕКРУТАЦІЇ ТА УЧАСТІ В ПРОЄКТІ
Натисніть, щоб завантажити: АНКЕТА РЕКРУТАЦІЙНА
Натисніть, щоб завантажити: ДОГОВІР – контракт соціальний
Kliknij aby pobrać: Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
Kliknij aby pobrać: Oświadczenie o wielkości otrzymanej pomocy de minimis
Kliknij aby pobrać: Wniosek o udzielenie wsparcia na subsydiowanie zatrudnienia